|
|
- резултати |
|
Vitosha Run 2012
Final Results
Rk St.N Name YOB Club Place Cat Result
1 100 Boiko Zlatanov 1962 Lokomotiv Sofia MM 1:54:33
2 134 Kostadin Kisiov 1978 SC Champion Sofia M 2:00:59
3 103 Emil Hecko 1966 Baia Mare Romania MM 2:02:24
4 3 Toni Petkov 1991 SCLA Mladost Blagoevgrad M 2:03:12
5 176 Filip Dragolov 1988 Atletic Septemvri Sofia M 2:04:45
6 140 Alexander Vasilev 1987 Sofia M 2:06:15
7 137 Valentin Kirov 1969 SC Sofia Sofia MM 2:10:55
8 164 Raiko Stefanov 1975 Koleloto Sofia M 2:10:55
9 33 Nikolai Gouginski 1971 AC Vitosha Sofia MM 2:11:35
10 32 Svetoslav Terziyski 1989 Planinec Sofia M 2:11:38
11 159 Lachezar Nikolov 1971 Atletic Peshtera Sofia MM 2:12:28
12 111 Dian Penchev 1965 Atletic 2002 Varna MM 2:12:38
13 10 Georgi Radev 1986 Vitosha Sofia M 2:13:16
14 57 Todor Angelov 1986 CC Aleksi Nikolov Kazanlak M 2:13:24
15 5 Tsvetomir Mladenov 1981 Pleven M 2:16:38
16 61 Milen Balabanov 1980 Asenovgrad M 2:19:45
17 175 Alen Dragilov 1991 Atletic Septemvri Sofia M 2:20:04
18 16 Boyan Rashev 1977 Sofia M 2:20:09
19 66 Plamen Davidov 1963 Champion Sofia MM 2:20:45
20 60 Andrey Andonov 1984 Rudozem M 2:21:33
21 97 Lyben Kenanov 1956 Champion Sofia MM 2:22:03
22 145 Kristian Stoyanov 1998 SCB Kom Berkovica JM 2:22:51
23 56 Vasil Vasilev 1985 CC Aleksi Nikolov Sofia M 2:22:51
24 98 Geno Uvardov 1983 Plovdiv M 2:22:57
25 112 Iliya Kutcarov 1986 ASCLA Sliven Sofia M 2:24:12
26 146 Georgi Majarov 1979 AK Planinec Sofia M 2:25:31
27 94 Velichko Manolov 1983 Plovdiv M 2:27:16
28 38 Ivan Gerov 1982 Bansko M 2:27:27
29 173 Yonko Grozev 1965 Sofia MM 2:27:31
30 67 Ivan Radev 1981 VC Mamut Sofia M 2:30:35
31 41 Lachezar Hristov 1961 Ruse MM 2:31:50
32 177 Maria Nikolova 1982 Sofia W 2:32:47
33 115 Diyan Dimov 1968 Sofia MM 2:32:48
34 12 Nikola Ignatov 1987 Plovdiv M 2:33:23
35 131 Borislav Burlak 1978 Sofia M 2:33:51
36 109 Svetlin Ivanov 1991 SCOB Mladost Blagoevgrad M 2:35:47
37 54 Lilyana Pchelarova 1986 Sofia Sofia W 2:36:30
38 74 Veselin Moskovski Atletic 90 Lukovit M 2:36:36
39 14 Velizar Georgiev 1985 Sofia M 2:36:55
40 155 Dimitar Georgiev 1979 AC Vihren Sofia M 2:37:10
41 25 Stoyan Bonev 1985 Shumen M 2:38:05
42 157 Boris Bankov 1994 Sofia JM 2:38:11
43 48 Hristo Kabadaev 1982 Sofia M 2:38:39
44 53 Ivan Hristanov 1973 Sofia M 2:39:13
45 52 Paolina Mineva Atletic Septemvri Sofia W 2:39:43
46 148 Pavel Mihailov 1979 Sofia M 2:40:22
47 116 Vladimir Dimitrov 1976 Burgas M 2:41:50
48 6 Kaloyan Kostadinov 1981 Kazanlak M 2:42:16
49 47 Georgi Rasovski 1991 Sofia M 2:43:38
50 18 Tsvetozar Penov 1986 Sofia M 2:43:59
51 42 Georgi Georgiev 1980 Sofia M 2:45:14
52 13 Nikolai Manev 1968 Likovo MM 2:45:32
53 121 Atanas Kosev 1986 Sofia M 2:49:06
54 7 Todor Milchev 1985 Sofia M 2:49:08
55 46 Stefan lazarov 1987 Asenovgrad M 2:50:27
56 2 Vasil Nikov 1973 Sofia M 2:50:47
57 62 Anton Antonov 1981 Rudozem M 2:51:15
58 99 Zahary Stankov 1989 Sofia M 2:51:48
59 43 Kristian Georgiev 1988 Pernik M 2:51:57
60 165 Nikola Terziev 1993 Sofia JM 2:52:21
61 160 Petar Terziev 1984 Sofia M 2:52:44
62 106 Dimitar Gotzev 1978 Blagoevgrad M 2:53:31
63 107 Borislav Yanoushev 1980 Cherniche M 2:53:31
64 129 Hristo Bliznakov 1975 Sofia M 2:53:43
65 4 Svetlin Petrov 1972 Pleven MM 2:54:20
66 8 Stoil Stoichev 1988 Sofia M 2:54:30
67 9 Vladimir Penov 1981 Sofia M 2:54:49
68 36 Shterio Badalov 1965 Atletic Peshtera Peshtera MM 2:55:09
69 40 Svetlozar Alexiev 1984 Sofia M 2:55:30
70 117 Nikola Nikolov 1974 AC Planinec Sofia M 2:57:08
71 169 Vladislav Panev 1982 Sofia M 2:57:12
72 166 Antonia Bliznakova 1979 Sofia W 2:57:35
73 73 Alexander Popov 1982 Sofia M 2:58:12
74 70 Maria Dimitrova 1976 AC Milanov Sofia W 2:58:47
75 69 Boyan Kalchev 1970 Sofia M 2:58:47
76 144 Genko Nedev 1967 Plovdiv MM 3:00:24
77 15 Malina Vatzkicheva 1964 CLA Academic Sofia MW 3:00:24
78 170 Pavel Nedelchev 1983 Sofia M 3:03:03
79 23 Ivailo Todorov 1974 Chirpan M 3:03:18
80 31 Veselina Georgieva 1987 AC Planinec Sofia W 3:03:28
81 141 Anton Atanasov 1976 Sofia M 3:03:42
82 171 Daniel Panev 1978 Sofia M 3:06:46
83 153 Simeon Platnikov 1990 Lokomotiv Sofia M 3:08:39
84 128 Kiril Kolesarski 1989 Sofia M 3:08:49
85 30 Rupert Gaskin 1974 Sofia M 3:10:56
86 34 Vasil Sofroniev 1975 Sofia M 3:12:00
87 37 Plamen Vasilev 1955 Teather 199 Sofia MM 3:12:40
88 127 Vasil Shterianov 1976 Sofia M 3:14:14
89 105 Dimitar Hadziivanov 1979 Sofia M 3:14:18
90 22 Lora Vardarova 1983 Sofia W 3:15:20
91 136 Irene Biasioli 1987 Sofia W 3:15:22
92 11 Stanimira Stefanova 1986 Lovech W 3:18:14
93 110 Georgi Topalov 1987 Sofia M 3:18:14
94 108 Artur Hakobyan 1993 Armensi Sofia JM 3:18:30
95 102 Nencho Stoyanov 1946 Pernik MM 3:18:41
96 174 Nina Dimova 1970 Sofia MW 3:19:01
97 142 Kiril Michev 1979 Sofia M 3:22:55
98 29 Nikolay Krastev 1985 Sofia M 3:24:30
99 152 Yordan Yordanov 1990 Lokomotiv Sofia M 3:25:31
100 44 Zdravko Zdravkov 1978 Etar-Academic V.Tarnovo M 3:28:37
101 151 Adriana Stankova 1984 Slavia Sofia W 3:29:23
102 19 Ventsislav Trifonov 1968 Sofia MM 3:30:39
103 120 Grigor Varbanov 1980 Begach Sofia M 3:31:31
104 20 Maria Asenova 1986 Montana W 3:33:38
105 133 Nikolai Petkov 3:33:39
106 122 Kiril Shopov 1983 Blagoevgrad M 3:34:59
107 119 Vanya Slavcheva 1981 Sofia W 3:38:04
108 126 Iliya Hlebarski 1983 Sofia M 3:38:12
109 163 Deyan Rachev 1986 Sofia M 3:38:52
110 24 Spiridon Spiridonov 1971 Sofia M 3:38:55
111 39 Gerasim Gerasimov 1956 Sofia MM 3:39:53
112 123 Galya Koleva 1986 Sofia W 3:40:50
113 132 Asen Yankulski 1996 Sofia JM 3:40:56
114 143 Anton Mihailov 1962 FD Sofia MM 3:42:15
115 35 Georgi Zazdrov 1965 Sofia MM 3:45:01
116 49 Liubomir Tomov 1996 Sofia JM 3:45:57
117 72 John Haslewood 1964 Centransit Sofia MM 3:45:57
118 168 Valkan Todorov 1983 Kempinski Sofia M 3:46:34
119 130 Denislav Kamenov 1987 Innoenergy.bg Sofia M 3:47:14
120 45 Philip Nassr 1993 NSA Sofia JM 3:49:25
121 27 Stanislav Stoyanov 1984 Sofia M 3:50:14
122 150 Jasen Georgiev 1989 Sofia M 3:50:44
123 Ilia Dimitrov 1975 Sofia M 3:50:58
124 161 Alexander Slavov 1983 Sofia M 3:55:36
125 158 Tihomir Trifonov 1980 AC Vihren Sofia M 3:56:51
126 51 Simo Rangelov 1937 Sofia MM 4:02:08
127 118 Galina Pavlova 1985 Varna W 4:10:58
128 28 Lozan Bizov 1969 Sofia MM 4:17:49
129 167 Lachezar Stamenov 1966 Sofia MM 4:17:49
130 125 Marian Banovski 1960 G.Jeliazna MM 4:25:30
131 124 Boyan Banovski 1967 VC Mamut Sofia MM 4:26:04
63 Asen Prahov 1981 CC Ognenite pedali Sofia M 5:15:00 DSQ
65 Victoria Rubyiska 1977 CC Ognenite pedali Sofia W 5:15:00 DSQ
26 Emilian Todorov 1982 Sofia M DNF
59 Kristian Dimov 1994 Sofia JM DNF
71 Katina Kochovska 1996 Sofia JW DNF
113 Asen Nikolov 1949 Dupnica MM DNF
147 Krum Iliev 1985 YTBC Sofia Germany M DNF
149 Simon Kazakov 1989 Sofia M DNF
154 Ivan Darpatov 1976 Sofia M DNF
162 Georgi Georgiev 1986 Sofia M DNF
172 Diana Pajeva 1976 Sofia W DNF
|
|